Takip Et

Güncel

Hapishanede telefon yasağı, gerekçe: Kürtçe konuşmak!

Bandırma T Tipi Hapishanesi’nde bulunan ve 101 gündür açlık grevinde olan İnan Söylemez’in kendisi gibi tutuklu bulunan kardeşiyle telefon görüşmesi yapması yasaklandı

Bandırma Hapishanesi’nde tutuklu bulunan ve 101 gündür açlık grevinde olan İnan Söylemez’in kendisi gibi tutuklu olan ve başka bir hapishanede bulunan kardeşiyle telefonla görüşme yapması yasaklandı.

Açlık grevinden dolayı hızla kilo kaybına uğrayan, göz kararması, dikkat dağınıklığı gibi rahatsızlıkların baş göstermeye başladığı Söylemez, geçtiğim günlerde kendisi gibi tutuklu kardeşiyle yaptığı telefon görüşmesi, telefonda Kürtçe konuştuğu için kesildi.

Daha sonra hapishane yönetimi, İnan Söylemez’e ceza olarak, kardeşiyle Kürtçe konuşmasından dolayı bir daha kardeşiyle görüşmesini yasakladı.

İnan Söylemez’in açlık grevinden dolayı, baş dönmesi ve baş ağrısı, eklem ağrıları, göğüs ve karın ağrıları, göz kararması, dikkat dağınıklığı var. Algıda zorluk yaşadığını belirtti. Ayrıca, duymada zorluk yaşıyor. Kabızlık problemi var. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler