Takip Et

Güncel

Hapishane müdüründen açlık grevi direnişçilerine tehdit

Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi İkinci Müdürü’nün açlık grevinde olan tutukluları, “Ben devletim, hepiniz burada öleceksiniz” şeklinde tehdit ettiği belirtildi

Ağrı Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi İkinci Müdürü’nün açlık grevinde olan tutukluları, “Ben devletim, hepiniz burada öleceksiniz” şeklinde tehdit ettiği belirtildi.

MA’nın haberine göre; Patnos L Tipi Kapalı Hapishanesi’nde PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecride son verilmesi talebiyle açlık grevinde olan tutuklular hapishane ikinci müdürü tarafından tehdit edildiği iddia edildi.

Dün hapishaneye görüşe giden yakınları aracılığıyla haber gönderen tutuklular, hapishanenin ikinci müdürünün sürekli koğuşları dolaşarak, “Ben devletim hepiniz burada öleceksiniz” tehditlerini savurduğunu paylaştı. 

Yine açlık grevinde olan tutuklulara yeterli sıvı takviyesinin yapılmadığını aktaran tutuklu yakınları, yalnızca B1 vitamininin verildiğini söyledi. Açlık grevinde olan ve ismi öğrenilemeyen 2 tutuklunun ise  sağlık durumunun kötü olduğu belirtildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler