Connect with us

Güncel

Halkevleri üyeleri açlık grevinde: Tuz ve şeker verilmiyor

Aralarında Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş’ın da bulunduğu 8 Halkevleri üyesi gözaltına açlık grevine başladı. Açlık grevindekilere tuz ve şekerin verilmediği öğrenildi

22 Şubat’ta yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alınan Aktaş ve 11 Halkevleri üyesi gözaltına alındı. Halkevleri Hukuk Sekreteri Sercan Aran, Aktaş’ın da aralarında bulunduğu 8 kişinin açlık grevine başladığını duyurdu.

Gözaltında bulunan müvekkillerinin ilk gün açlık grevine başladığını kaydeden Aran, müvekkillerine sadece günde bir buçuk litre su verildiğini, tuz ve şeker verilmediğini belirtti. Aran, gözaltındakilere verilmek üzere emniyete tuz ve şeker götürdüklerinde, ‘Yeni bir talimat var’ denilerek şeker ve tuzun alınmadığını dile getirdi. Gözaltındakilerin ifadelerinin alınmadığını dile getiren Aran, Çarşamba ya da Perşembe günü gözaltındakilerin savcılığa sevk edilmelerini beklediklerini söyledi.

Gözaltındakilerin isimleri şöyle: Halkevleri Genel Başkanı Dilşat Aktaş ile Halkevleri üyeleri Ali İmam Aydoğan, Eren Çetintaş, Gülşah Öztürk, Sedat Çakmak, Furkan Bircan, Necla Duran, Durak Soyaslan ve Öğrenci Kolektifleri’nden Tankut Serttaş ve Meziyet Yıldız, Eylem Esen Arabacı.

 

Günün Haberleri

More in Güncel