Takip Et

Kültür-Sanat

Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali Coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi

Geleneksel olarak her yıl yapılan Halkevi Kemalpaşa Halk Festivali’nin 14. ‘’ karanlığın en yoğun olduğu an aydınlığın yakın olduğu andır’’ şiarı ile Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde kitlesel ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Festivale SMF’li Ovacık belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’da katılarak bir konuşma gerçekleştirdi

11 Ağustos’da başlayan 14. Halkevi Kemalpaşa Halk Festivali Kemalpaşa Halkevi önünden kent meydanına yapılan yürüyüşle başladı. Yapılan yürüyüşe Halkevleri genel sekreteri Özge Ozan ve SMF’li Ovacık belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’da katıldı. Halkevi Çocuk Yaz Buluşmalarına katılan çocuklar ise yürüyüşte ‘’Özgürlük Çocuk Oyuncağı’’yazılı pankartlarla yürüyüşte yer aldılar.

Yürüyüşün ardından meydanda “Satmıyoruz” isimli başkanlık sistemini eleştiren bir tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunun ardından Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ile Ovacık deneyimi üzerine söyleşi yapıldı.

“‘Bu memleketi size bırakmaya niyetimiz yok’ diyenler olarak bir aradayız”

Festivalin akşam programı ise Grup Sarben’in şarkılarıyla başladı. Grup Sarben’in ardından Kemalpaşa Halkevi Başkanı Nurcan Altunkaya açılış konuşması yaptı. Altunkaya “Bu sene karanlığa karşı umut olmak için bir aradayız. Çocuklarımızın, kadınlarımızın ve gençlerimizin üretimiyle gerçekleşen bu festivalde sadece eğlenmek için değil aynı zamanda AKP iktidarına ‘Biz hâlâ buradayız ve bu memleketi size bırakmaya niyetimiz yok’ diyenler olarak bir aradayız” dedi.

Altunkaya’nın konuşmasının ardından hazırlanmış olan koro, halk oyunları ve şiir oratoryo gösterileri  sahne aldı. Yoğun yağmur yağışına rağmen devam eden festival Koray Çelik, Salih Yılmaz, Kadın Korosu, Hopa Halkevi Müzik Topluluğu, Tanju Topal, Yusuf Aydın ve Sadık Gürbüz’ün seslendirdiği ezgiler ile coşkulu bir atmosferde sona erdi.

Kaynak: Sendika Org

 

 

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler