Takip Et

Güncel

Gülistan Doku’ya ait intihar mektubu bulunduğu iddia edildi

Dersim’de 10 gündür kendisinden haber alınamayan ve baraj gölünde arama çalışması yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun yurttaki odasında intihar mektubu bulunduğu iddia edildi

Dersim’de 10 gündür kendisinden haber alınamayan ve baraj gölünde arama çalışması yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun yurttaki odasında intihar mektubu bulunduğu iddia edildi.

AA’nın savcılık kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, 5 Ocak’ta kaybolan ve ailesinin 6 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğüne kaybolduğuna ilişkin yaptığı başvuru üzerine aranmasına başlanılan Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasına ilişkin soruşturma sürdürülüyor.  Doku’nun ailesinin, genç kızın kaldığı öğrenci yurdundaki odasında bir intihar mektubu bulup savcılığa teslim ettiği, ayrıca daha önce de Doku’nun intihar ettiği değerlendirilen yerde kendisine ait bazı notlar, resmi evraklar ve makas bulunduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Doku’nun bir Türk ile evli olan Rusya vatandaşı erkek arkadaşı Z.A’nın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin ifadesine başvurulduğu belirtildi.

Arama çalışmaları, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cem Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu AFAD görevlilerinin yanı sıra Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıçlar, jandarma su altı arama kurtarma dalgıçları, Munzur Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği (MUDAK) gönüllülerinden oluşan 50 kişilik ekip tarafından yürütülüyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler