Takip Et

Güncel

Gülistan Doku’nun ailesinden açıklama

5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesi Dersim Barosu ile birlikte açıklama yaptı. Basın açıklamasında konuşan Abla Aygül Doku, “Dinar köprüsünde ona ait olduğu iddia edilen bir makas ve saat 16.26 da Gülistan Doku’dan Zainal Abarakov’a yapılan 4 saniyelik bir arama dışında elimizde bizi sonuca götürecek bir delil bulunmamaktadır” dedi.

Aile, şimdiye kadar Dinar Köprüsü’nde ona ait olduğu iddia edilen bir makas ve Gülistan Doku’nun cep telefonundan alınan 4 saniyelik aramayı hatırlatarak, “Bunlar dışında elimizde bizi sonuca götürecek bir delil bulunmamaktadır” dedi.

Gülistan Doku’nun kardeşi Aygül Doku, duyarlılık gösterenlere teşekkür ederek, “Bu noktada Dersim halkının ve bütün Türkiye’nin bu konu ile ilgili alaka, hassasiyet ve duyarlığını görüyor ve Gülistan bulunana kadar devam edeceğine yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Gülistan’ın yüreği yanmış ailesi olarak başka Gülistanlar’ın kaybolmaması ve başka ailelerin yüreğinin yanmaması için bütün insanları daha da duyarlı olmaya çağırıyoruz. Kamuoyu, basın ve bütün kurumların kesin, somut, kafa karışıklığı oluşturmayacak bilgi ve belgeleri ailemizle paylaşmasını istiyoruz. Çabası olan gerçek ve tüzel tüm kişilere çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Tunceli Barosu Başkanı avukat Kenan Çetin ise kamuoyundaki bilgi kirliliğine değinerek, “Baro başkanlığımıza somut, kesin bilgiler geldiğinde bunu basınla paylaşacağız. O yüzden daha çok somut, kesin bilgiler üzerinden yürümemiz gerekiyor. Hassas bir konu. Farklı varsayımsal durumlar bizi durumdan uzaklaştırabilir” dedi. Çetin, telefon sinyali ile ilgili de, “Bu teknik bir hata mı değil mi iki kuruma soruldu. Gelecek cevap bizimle paylaşılacak. Bazen hukukçunun, ailenin, kolluğun çözemeyeceği teknik bilgi ilgili birime yazılır. Yanılmıyorsam bunun cevabı bir iki güne elimize ulaşacak” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler