Connect with us

Makale

Grup Yorum’dan, Gökçek’e tepki: “Paylaşımı kaldırın”

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 19 Mayıs için paylaştığı videoda Grup Yorum’un ‘Devrim Yürüyüşümüz Sürüyor’ parçasını kullandı; Halkın Hukuk Bürosu, paylaşıma tepki gösterdi

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, 19 Mayıs için yaptığı paylaşımda Grup Yorum’un “Devrim Yürüyüşümüz Sürüyor” parçasını kullandı. Halkın Hukuk Bürosu, “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”na göre fon müziğinin izinsiz kullanıldığını belirterek, Gökçek’i tweetin kaldırılması gerektiği yönünde uyardı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek’in 19 Mayıs için hazırlattığı ve Twitter’dan paylaştığı videoda, Grup Yorum’un “Devrim Yürüyüşümüz Sürüyor” parçası kullanıldı.

‘Sizinle uzaktan yakından ilgileri bulunmamaktadır’

Gökçek’in paylaşımına yönelik açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu; parçanın telif hakkı koruması altında olduğunu, Grup Yorum üyelerinin söz konusu paylaşımdan son derece rahatsız olduğunu belirtti. “Müvekkilimiz Grup Yorum, tam bağımsızlık mücadelesi vermekte olan bir grup olup sizinle fikirsel olarak uzaktan yakından ilgileri bulunmamaktadır” diyen HHB, parçanın izinsiz kullanıldığını belirterek Gökçek’in paylaşımını kaldırması gerektiği yönünde uyardı.

Günün Haberleri

More in Makale