Connect with us

Güncel

Grup Yorum üyeleri açıklama yaptı

Grup Yorum üyeleri İçişleri Bakanlığı’nın haklarında ‘ihbar edenlere 300 bin lira’ vaad etmesinin ardından açıklama yayınladılar

Grup Yorum’un üyeleri Selma ve İnan Altun ile Ali Aracı ve İbrahim Gökçek, İçişleri Bakanlığı’nın “Aranan teröristler” listesine konuldu. İçişleri Bakanlığı’nın ‘Gri listesi’ne alınan grup üyelerini ihbar edenler için 300 biner TL ödül vaad edildi.

Grup Yorum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada karara tepki göstererek AKP’nin kendilerini marjinalleştirmeye çalıştığını, ancak bu hamlelerle halkın Grup Yorum’a desteğinin önüne geçilemeyeceğini belirterek şu açıklamayı yayınladılar:

“İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “Aranan Teröristler” listesinde Grup Yorum üyesi İnan Altın, Selma Altın, Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve İhsan Cibelik’in de ismi yer alıyor. Eminiz ki tutuklu olan arkadaşlarımız dışarıda olsalar aynı listeye onları da ekleyeceklerdir. AKP aklı sıra bizi marjinal, terörist gösterip halkın gözünde değersizleştirecek, küçük düşürecek. Çok yanılıyorsunuz ve baltayı taşa vurdunuz bir kez daha diyoruz. Grup Yorum bugünlere geldiyse, faşist iktidarların yüreğini hoplatır hale geldiyse bu halkın desteği, sahiplenmesi ile olmuştur.

Hiçbir hak hukuk tanımadan üyelerimize “terörist” diyen, para ödülleri karşılığında hedef gösteren AKP faşizminin İçişleri Bakanlığı’na karşı her türlü yasal ve meşru mücadele biçimini hayata geçireceğimizi, onların yalanlarını, iftiralarını ülke içinde, dışında bulunduğumuz her yerde teşhir edeceğimizi, bu yalanları boşa çıkaracağımızı belirtmek istiyoruz.”

Günün Haberleri

More in Güncel