Connect with us

Kültür-Sanat

Grup Yorum ’un Yenikapı’da yapmak istediği konsere gelenlere polis saldırdı

Grup Yorum tarafından bugün Yenikapı’da gerçekleştirilmek istenen ”9. Bağımsız Türkiye” konserine katılmak için gelenlere polis saldırarak bir çok kişiyi gözaltına aldı

Grup Yorum ‘un bugün saat 15.00’de Yenikapı’da gerçekleştirmeyi planladığı ‘9. Bağımsız Türkiye’ konserine polis saldırarak birçok kişiyi gözaltına aldı. Konser alanı olan Yenikapı giriş çıkışlara kapatıldı. Konser alanına gelenlere saldıran polis işkenceler altında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis saldırısının ardından “Grup Yorum halktır susturulamaz” sloganları atıldı.

Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Ercan Işık, Erkan Işık, Onurcan Bayrak, Can Bulut ve Doğucan Erkmen Yenikapı’dan gözaltına alınıp, karakoldan serbest bırakıldıklarını bildirildi.

Adil yargılanma talebi ve Grup Yorum üzerindeki baskıların kaldırılması talebiyle başlattıkları ölüm orucunda yaşamını yitiren Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’e ithaf edilen konsere İstanbul Valiliği izin verilmeyeceğini duyurmuştu. Grup Yorum, tüm engellemelere karşın konseri yapacağını belirtmişti.

Günün Haberleri

More in Kültür-Sanat