Takip Et

Güncel

Grup Yorum duyurdu: Açlık grevi ölüm orucuna dönüştürüldü

Grup Yorum 250 güne yakın süredir sürdürdüğü açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdüğünü duyurdu

Grup Yorum 250 güne yakın süredir sürdürdüğü açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdüğünü duyurdu

Grup Yorum’un tutsak elemanı İbrahim Gökçek’in 200.gününde açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdüğünü açıklamasının ardından Ali Aracı ve Barış Yüksel açlık grevine ara vermişti.

Tutsak iken açlık grevi direnişine başlayan Bahar Kurt ve Helin Bölek tahliye olduktan sonra dışarda da açlık grevlerini sürdürüyorlardı. Armutlu direniş evinde sürdürdükleri açlık grevinde bugün Helin Bölek direnişini ölüm orucuna dönüştürdüğünü duyurdu.

Bahar Kurt ise açlık grevine ara verdi.

Grup Yorum’un açıklaması şöyle;

Bugün biz destanlaşıyoruz.

Herkesin bildiği gibi Süresiz Açlık Grevi Direnişimiz 249 gündür devam ediyor. Bugün ise direnişimize yeni bir halka ekliyor tarihin ak sayfalarına yeniden yazdırıyoruz adımızı. Süresiz açlık grevi direnişimiz ölüm orucu olarak İbrahim ve Helin ile birlikte daha kararlı devam ediyor.

Ölüm Orucu olarak devam ettireceğimiz direnişimiz Helin Ve İbrahim ile devam edecektir. Açlığının 222 günün de olan Bahar ise Süresiz Açlık Grevi Direnişine ara verecektir.

Biz bu yola başlarken kazanacağız diyerek başladık ve bu ısrar ve gururla devam ettiğimiz bu yollu zaferle taçlandıracağımızı biliyoruz.

Herkes bilmelidir ki Ölüm Orucu yeniden doğmaktır, Ölüm Orucu zafer ilanıdır, Ölüm Orucu zafere ulaşmakta ki irade ve güçtür. Bu gücü tarihten Kültür Merkezimize ismini veren İdil’den, 122 karanfilden, Apo,Fatih,Hasan,Haydar’dan alıyoruz.

Grup Yorum olarak yıllardır destan yazanların türkülerini yaptık söyledik. Bugün biz destanlaşıyoruz.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler