Connect with us

Kültür-Sanat

Gruda’dan, Koçyiğit’e ‘fazla özgürlük’ yanıtı:”kamçıyla mı dövsünler bizi?”

Türkiye Sinema tarihinin önemli oyuncularından Ayşen Gruda verdiği röportajda Hülya Koçyiğit’in ‘baskı yok’ sözlerini eleştirerek “Sevgili Hülya daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi” dedi.

Türkiye’nin sürüklendiği karanlık ortamdan farklı yorumlar geliyor. Hülya Koçyiğit verdiği Röportajda Türkiye’de baskının bulunmadığı ve insanların fazlasıyla özgür olduğunu iddia etmişti.

Posta’dan Oya Çınar’a röportaj veren Türkiye sinemasının usta kadın oyuncusu  Ayşen Gruda’ya Koçyiğit’in verdiği mülakat cevap soruldu.  Gruda şöyle yanıt verdi:

“Sevgili Hülya, daha ne yapsınlar pardon, kamçıyla mı dövsünler bizi? Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın. Kendisine teşekkür ederiz bu pek engin düşüncelerini bizimle paylaştığı için. Ama bunları lütfen kendine saklasın. Çok seveni var, eski bir sanatçı. Bu laflar hiç hoş değil. Benim çok tuhafıma gitti.”

İyi bir şey yapılıyorsa alkışlamayı ‘bileceğini’ ama sanatçı olarak kendi işinin muhalefet olduğunu aktaran Gruda, “Beni eleştirenler de her zaman başımın tacıdır. Bir yerde herkes beni alkışlıyorsa, hiç eleştirmiyorsa oradan hemen kaçarım. ‘Sen yeter ki ol. Çıkıp şurada dursan bile olur’ diyenden korkarım. Allah muhafaza, gerçek zannederim. Bakın iyi bir muhalefet partimiz yok diye ne durumdayız! Güçlü bir muhalefet partimiz olsa her şey farklı olabilirdi” diye konuştu.

 

Günün Haberleri

More in Kültür-Sanat