Connect with us

Güncel

Gezi Ayaklanmasının 7. yılında Taksim Dayanışmasından çağrı

Taksim Dayanışması, 2013 yılında hafızamızda yer edinen Gezi Ayaklanmasının 7. yılında çeşitli etkinlikler yapılacağını duyurdu

Taksim Dayanışması, 2013 yılında hafızamızda yer edinen Gezi Ayaklanmasının 7. yılında çeşitli etkinlikler yapılacağını duyurdu

Sanal meydana çağrı

Bir dizi etkinlikte bulunacak Taksim Dayanışması, sanal meydan da buluşmaya çağırdı. Taksim Dayanışması’ndan etkinliklere dair yapılan çağrı metni şöyle:

“Gezi Parkı direnişini 7’nci yılında direnişe yaraşır bir coşkuyla kutluyoruz.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerimizde kalmak zorunda olsak da, toplumsal hafızamızda unutulmaz bir yere sahip olan direnişimizi 28-20-30-31 Mayıs tarihlerinde belgesel, söyleşiler şarkı ve türkülerle kutlayacağız. 1 Haziran’da saat 19.00’da Mis Sokak’ta buluşup basın açıklamamızı okuyacağız.

31 Mayıs saat 21.00’de balkonlarda

28-29-30 Mayıs’taki söyleşili belgesel gösterimlerini dolu dolu bir haftasonu izleyecek.

30 Mayıs’ta internet sitemizde sanal meydanda buluşacak, Gezideyiz.biz diyeceğiz.

31 Mayıs’ta ise saat 18.00’de başlayacak olan Gezi 7 Yaşında Canlı Yayını ile direnişimizin 7’nci yaşını sosyal medya platformları üzerinden hep beraber kutlayacağız.

Canlı yayın boyunca sürpriz söyleşiler, şarkılar, türküler ve mesajlarla direnişçiler cep telefonlarınıza konuk olacak. Saat 21.00’de ise balkonlarımızda hep beraber Gezi’yi hatırlatacağız.”

Günün Haberleri

More in Güncel