Connect with us

Emek

Genel-İş: “Herkes iktidar gibi düşünmek zorunda değildir”

Genel-İş Sendikası, “Herkes iktidar gibi düşünmek zorunda değildir” dedi ve TTB yöneticilerinin serbest bırakılmasını istedi

DİSK Genel-İş Sendikası, TTB yöneticilerinin serbest bırakılmasını istedi ve “Demokratik örgütlere ve meslek kuruluşlarına düşmanlıktan vazgeçilmelidir. Herkes iktidar gibi düşünmek zorunda değildir” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş), TTB yöneticilerinin gözaltına alınmalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Açıklamada, “Görüşlerini ifade ettiği için saygın bir meslek kuruluşunun saygın yöneticilerine karşı yürütülen bu siyasi baskı bir insan hakkı ihlalidir, kabul edilemez. Siyasi erk makamları, son 15 yılda toplumun yurtsever, demokrat, adaletli ve hakkaniyetli örgütlerine, meslek kuruluşlarına, demokratik örgütlere kulak verme becerisini gösterebilselerdi, demokratik devlet yönetimini temel alsalardı kendi ifadeleriyle kanmalara ve tuzaklara düşmezlerdi. Görüşlerini demokrasi bilinci ile ifade eden demokratik örgütlere ve meslek kuruluşlarına düşmanlıktan vazgeçilmelidir.Herkes iktidar gibi düşünmek zorunda değildir; iktidarın görevi farklı görüşleri bastırmak değil bu görüşlere saygı göstermek ve dikkate almaktır. TTB üzerinden toplumu susturma çabası nafiledir. TTB yöneticilerinin serbest bırakılmasını ve serbestçe kamu görevlerine dönmelerini talep ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.

 

Günün Haberleri

More in Emek