Takip Et

Güncel

Gebze’de tutuklu ailelerine saldıran polislere soruşturma

Gebze Hapishanesi önünde açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla nöbet tutan tutuklu ailelerine yönelik polis saldırısına soruşturma başlatıldı

Gebze Hapishanesi önünde açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla nöbet tutan tutuklu ailelerine yönelik polis saldırısına soruşturma başlatıldı. Büyük tepkiye neden olan saldırıya ilişkin açıklama yapan Valilik, polislerin maksadını aştığını belirtti. 

Gebze M Tipi Hapishanesi önünde açlık grevindeki çocuklarının durumuna dikkat çekmek için nöbet tutmak isteyen annelere polis saldırmıştı. Polisin anneleri iteklemesi ve jopla taciz etmesi üzerine büyük tepki topladı. Bunun üzerine açıklama yapan Kocaeli Valiliği, saldırıya ilişkin, yetki ve maksadını aşan güvenlik görevlileri hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığını ifade etti.

Valilik açıklamasında, “saldırı sırasında yetki ve maksadını aşan güvenlik görevlileri hakkında gerekli inceleme ve soruşturma işlemi başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi. 

Nöbet bugün de devam edecek

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması amacıyla hapishanelerde devam eden açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla 9 Nisan’dan bu yana hapishane önünde nöbet tutmak isteyen aileler, her gün polis saldırısına maruz kaldı. Aileler, tüm saldırı ve engellemelere rağmen nöbet tutmaya devam edeceklerini belirten aileler, Halkların Demokratik Partisi’nden milletvekillerin katılımıyla saat 12.00’da hapishane önünde olacak. Kaynak: M/A

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler