Takip Et

Güncel

Gebze Hapishanesi önündeki oturma eylemine polis saldırısı

İmralı tecridinin kaldırılması talebiyle açlık grevinde olan tutukluların aileleri tarafından Gebze Hapishanesi önünde başlatılan oturma eylemine polis saldırdı. Tazyikli suyla yapılan saldırıyı aileler, “Bijî berxwedana zindanan” sloganıyla protesto etti

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre: PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek amacıyla açlık grevinde olan tutukluların aileleri, 9 Nisan’dan bu yana Gebze M Tipi Kadın Kapalı Hapishanesi önünde başlattıkları nöbet eylemine polis yine saldırdı. Hapishane önünde bir araya gelen aileler, “Bijî berxwedana zindanan” sloganı eşliğinde nöbet eylemini sürdürdü. Bir süre burada oturma eylemi yapan aileleri ablukaya alan polis, eylemin sonlandırılmasını istedi.

Polis tazyikli suyla saldırdı

Demokratik haklarını kullandıklarını ve eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden ailelere, polis TOMA’dan tazyikli suyla saldırdı. Saldırıya sloganlar ve zılgıtlarla tepki gösteren aileler, ara sokaklara dağıldı. Bir süre burada bekleyişini sürdüren aileler, yarın kaldıkları yerden eylemlerine devam edeceklerini belirterek, eylemlerini sonlandırdı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler