Takip Et

Kültür-Sanat

Filmmor Kadın Filmleri Festivali İzmir’de başladı

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İzmir’e taşındı. Festival kapsamında birçok film izleyicilerle buluşacak.

Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından organize edilen 17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul’un ardından İzmir’de izleyiciyle buluştu. İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Bağımsız Kadın İnisiyatifi Dayanışması’nın destek verdiği festival kapsamında izleyici ile buluşacak filmlerin gösterimleri İzmir Sanat’da yapılacak. Festival bünyesinde film gösterimlerinin yanı sıra bir forum da düzenlenecek.

2 gün sürecek festivalde gösterimleri yapılacak filmler şunlar: Sandalye Kapmaca / The Chairs Game, Biri Şarkı Söylüyor Diğeri Söylemiyor / One Sing The Other Doesn’t, Mâzi / Retrospekt, Ursula K. Le Guin’in Dünyaları / Worlds of Ursula K. Le Guin, Prenses Model / Princess Ball Gown, Demir Leydi / Iron Lady, Kutlama / Celebration, Zig Zag / Zig Zag, Sokaklar Bizim / Our Street, Sam’in Rüyası / Sam’s Dream, Kornea İkilisi / Cornea Duo, Güven / Trust ve Bu Ne Güzel Demokrasi! / What a Beautiful Democracies. 

7 Nisan günü saat 19.00’da gösterimi yapılacak “Bu Ne Güzel Demokrasi!” filminin ardından Hülya Gülbahar, Nesrin Nas ve Pelin Erda’nın konuk olacağı “Kadınların Seçimi; Yerel Adımlar, Geniş Alanlar” başlıklı bir forumla, festivalin İzmir ayağı sona erecek(MA)

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler