Takip Et

Dünya

FHKC, üye ve yöneticilerinin gözaltına alındığını duyurdu

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) tarafından yapılan açıklamada Batı Şeria’da yapılan baskınlarda 27 FHKC üye ve yöneticisi gözaltına alındı

Batı Şeria’da yapılan baskınlarda Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üye ve yöneticilerinin aralarında olduğu en az 27 kişi gözaltına alındı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, gözaltına alınan 27 kişinin, İsrail’in işgaline ve yeni yerleşim yerlerine karşı direnişe katılmaktan arandığı ifade edildi. Baskınların Nablus, Cenin başta olmak üzere pek çok bölgede gerçekleştiği öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında, FHKC’li eski tutsakların yanı sıra liderlerinden Mahir Harb’in de bulunduğu kaydedildi.

Baskınların ardından FHKC’den yapılan açıklamada, üye ve yöneticilerinin gözaltına alınmasının Filistin halkının direniş iradesini kıramayacağı vurgulandı. Açıklamada, Batı Şeria’da son aylarda artışta olan eylemlerin Filistin direnişinin yükselişte olduğunu gösterdiği belirtildi. Dolayısıyla da; bundan sonraki seyrini, verilecek devrimci yanıtın belirleyeceği yeni bir evreye girdiği belirtilen açıklamada, Filistin volkanı işgal güçlerinin ve yerleşimci sürülerinin yüzüne patlayıncaya kadar direnişin büyütüleceği vurgulandı.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler