Connect with us

Güncel

‘Faşizm ne mi?’ dediniz: 78 yaşında, ağır hasta, Sisê Nene hapishanede

78 yaşında olmasına ve ağır sağlık sorunları bulunmasına rağmen Tarsus Hapishanesi’nde tutulan Sise Nene’nin durumu gittikçe ağırlaşıyor

Tarsus Hapishanesi’nde  tutuklu bulunan Sisê Nene’yi  ziyaret eden kızı Hasbike Kanmaz, annesi hakkında verdiği bilgilere göre annesinin sağlık durumunun ağırlaştığına belirtti . Ağır sağlık sorunları yaşamasına rağmen tahliye edilmeyerek ölüme mahkum ediliyor.

Mezopotamya Ajansı’nın ulaştığı  Hasbike Kanmaz, annesinin son durumunu anlattı.

Annesinin kalp, akciğer hastalığının yanı sıra dişlerinin de aylar önce kırıldığını söyleyen Kanmaz, sadece ilaç tedavisinin uygulanmaya devam ettiğini dile getirdi. Annesinin özlemi ve merakıyla bu haftaki görüşü beklediğini vurgulayan Kanmaz, “Tarsus’a sevk edildiği günden bu yana annemin sağlık sorunları ağırlaşıyordu. Her telefonla konuştuğumuzda yaşadığı sorunlardan bahsederdi. Zaten Ocak ayında hiç görüşüne gidememiştik, ilk defa bu Salı günü gittim. En azından gözlerimle gördüm içim rahatladı. Hastaneye gidip getiriliyor ama kırılan dişleri hala öyleydi. Evet annem çok hasta, çok yaşlı ama onun en temel ihtiyacı şuan o dört duvar arasından çıkabilmektedir” şeklinde konuştu.

Annesine özellikle cezaevindeki kadın tutukluların iyi baktığını söyleyen Kanmaz, “Annem hep arkadaşlarından bahsediyordu. Onların ona ne kadar iyi baktığını anlattı. Annemin hastalıktan elleri sararmıştı. Annem öncelere oranla daha da çökmüştü. Sonra biz de beraber fotoğraf çektik. Anlattığı kadarıyla, geçen hafta bir yetkili gelmiş onu çağırmış yanına. Annem o yetkiliye; ‘Benim günahım sizin boynunuza beni bırakın. Hapishane  kalacak durumum yok’ demiş. Öyle deyince o yetkili kişi de anneme söz vermiş 1 ay içerisinde bırakılacağını söylemiş. Biz en başından beri 80 yaşındaki bir kadının cezaevinde kalmaması gerektiğini söylüyoruz” ifadelerini dile getirdi.

Günün Haberleri

More in Güncel