Takip Et

Güncel

Faik Öztrak: İktidar seçimi çalmak için düğmeye bastı

İstanbul’daki seçim itirazlarına ilişkin açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Büyükçekmece ilçesinde yaşananlara dikkat çekerek,”İktidar, seçimi çalmak için düğmeye bastı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul’da seçim sonuçlarına ilişkin yapılan itirazlara dair açıklama yaptı. Partisinin Genel Merkezi’nde toplantı düzenleyen Öztrak, “İktidar, seçimi çalmak için düğmeye bastı” dedi. 

Erdoğan’ın açıklamalarıyla seçimlerin iptaline icazet verdiğini belirten Öztrak,”Uzunca bir müddet hukuksuz seçimlerine göz yuman Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ilk kez geçmişteki kararlara bağlı kalıyor. 9 Nisan’da Büyükçekmece’yi polisler bastı. Ev ev dolaşarak taşıma seçmen evrakı toplamaya başlar. Bu Hukuksuzluğun daniskasıdır. AKP Büyükçekmece’de seçmen listelerinde yolsuzluk iddiasıyla olağanüstü itirazda bulundu. AKP YSK temsilcisi, AKP Genel Başkanı ile devamlı görüşüyor. Bizim seçim kurulu temsilcimiz partideki seçimdeki hukuktan sorumlu genel başkan yardımcımızla konuşuyor. İktidar partisi bir itiraz dosyası hazırlarken devletin polisi devletin adalet bakanı herkes yardımcı oluyor. Bu talebi ete kemiğe büründürmek için uğraşıyor. Bu ne biçim adaletli seçim bunu anlamak mümkün değil” ifadesinde bulundu.  

‘YSK’nin alacağı karar tarihidir’

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde polislerin hala seçmen kayıtlarına ilişkin kapı kapı dolaştıklarını ifade eden Öztrak, YSK’nin AKP’nin Büyükçekmece talebini yoğunluk nedeniyle 2 gündür kabul etmediğine dikkat çekerek, “Tablo son derece açık. AKP İstanbul’da kaybettiği seçimi FETÖ kumpası ile masada kazanmak için önünü açmışladır. Elimizde trajikomik dilekçeler var. Bu tutanaklarda neler yok ki. 14 yaşındaki çocukla tutanak imzalatmaya çalışmışlar. Vatandaş korkuyor, imzalıyor. Tutanak örnekleri vatandaşlara verilmiyor. Ne toplanmaya çalışılıyor insanlar anlamıyor. Peki, ne hedefleniyor? Bu tutanaklarla itirazlarla seçimlerin sonuçlarını etkileyecek kadar taşıma seçmen var diyecekler. YSK’nin bundan önce almış olduğu kararlar var. Ben bu defa hataya düşmemelerini bekliyorum. YSK’nin alacağı tarihidir. Bu karar Türk demokrasinin geleceğini belirleyecektir” diye belirtti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler