Connect with us

Güncel

‘Geleceği barış, demokrasi ve direniş ile biz öreceğiz’

ESP ve SGDF üyelerine gözaltı saldırısıyla ilgili konuşan Fadime Çelebi, “Gelecek biziz, onlara geleceğe vaat etmiyorlar. Geleceği bir barış, demokrasi ve direniş ile biz öreceğiz” dedi

ESP ve SGDF’lilere dönük gözaltılar İstanbul’da yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik bu sabah saatlerinde ev baskınları düzenlendi. Gözaltılar İstanbul HDP İl Binası’nda yapılan açıklamayla protesto edildi.

“Gelecek biziz”

Basın açıklamasında konuşan ESP Genel Başkan Vekili Fadime Çelebi, gözaltı saldırısıyla ilk defa karşılaşmadıklarını belirterek, “Bu sadece partimize dönük de bir operasyon değildir. Türkiye’de bulunan tüm muhalif ve sol örgütlere yönelik bir gözaltı ve tutuklama baskısı ile karşı karşıyayız. AKP’nin tüm muhalif dinamikleri teslim alma gibi bir politikası var. Dün DTK Eş başkanı Leyla Güven alındı, ondan önce Devrimci Parti ve EMEP’ten arkadaşlarımız alındı. İnsanlar sokak ortasında hukuksuzca gözaltına alınıyor, evler hoyratça basılıyor, insanlar hoyratça gözaltına alınıyor. Faşizan yöntemlerini devreye sokmuş bulunuyor” dedi.

Çelebi konuşmasının devamında, saldırılara boyun eğmeyeceklerini belirterek, “ESP’yi asla yıldıramayacaklar” dedi.

Çelebi konuşmasını “Gelecek biziz, onlara geleceğe vaat etmiyorlar. Geleceği bir barış, demokrasi ve direniş ile biz öreceğiz” diyerek tamamladı.

“Daha fazla mücadele etmeye devam edeceğiz”

SGDF adına konuşan Okan Danacı ise, “Faşizme karşı mücadele eden, insanlık onuruna sahip çıkan herkes hedef haline getiriliyor. SDGF Suruç ile beraber hedefe alınmış baskılardan kurtulamamış bir örgüttür. Arkadaşlarımız sokak ortasından kaçırılıyor, sokak ortasında darp ediliyor, tehdit ediliyor. Korku yayılmak isteniyor.

Sosyalistlerin tarihi faşistlere karşı direnmenin örnekleri ile doludur. Daha fazla mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm bu baskıları aşarak mücadeleyi kazanacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Günün Haberleri

More in Güncel