Takip Et

Güncel

ESP kaçırılan üyesi için İHD’de açıklama yaptı: Sokakların sesi olmaya devam edeceğiz

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Ankara İl Örgütü, üyeleri Betül Yıldırım’ın polis tarafından kaçırılmasına ilişkin İHD Ankara Şube binasında basın toplantısı düzenledi

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Ankara İl Örgütü, üyeleri Betül Yıldırım’ın polis tarafından kaçırılmasına ilişkin İHD Ankara Şube binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya SGDF üyeleri ile İHD Şube Eşbaşkanı Fatih Kanat da katıldı.

ESP üyesi Betül Yıldırım, okula gittiği sırada yanında duran siyah transporterdan inen 4 kişi tarafından darp edilerek kaçırıldığını belirtti.

Zorla araca bindirildiğini kaydeden Yıldırım, şunları belirtti: “Kim olduklarını sorduğumda vurmaya başladılar, araçta kafama siyah çuval geçirip ellerimi kelepçelediler. Sonrasında başka araca geçirdiler. ‘Sevgilin var mı, arıyım mı seni, görüşelim mi?’ sorularıyla taciz ettiler.”

Devletin mafyavari yöntemlerle insanları yıldırmaya çalıştığını ve bundan korkmadığını vurgulayan Yıldırım, “Ben ESP üyesiyim, devletin yürütmekte olduğu savaş politikasına karşı elimden geldiğince halkın sesini büyütmeye çalışıyorum” dedi.

ESP Parti Meclisi üyesi Gökçe Otlu ise, 1 yıl önce SGDF Eşbaşkanı Deniz Bahçeci’nin de siyah transporterla kaçırıldığını hatırlatarak, “AKP iktidarı kendisi gibi düşünmeyen herkesi sindirme çabasıyla bu girişimleri sürdürüyor” diye konuştu.

Devletin kadın mücadelesini de hedef aldığını ifade eden Otlu, “ESP olarak sokaktayız ve sokakların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ankara İHD Şube Eşbaşkanı Fatih Kanat da, ülkenin başkentinde kaçırma girişimlerine bir yenisinin eklendiğine dikkat çekti. Taciz politikasıyla insanların sindirilmek istendiğini söyleyen Kanat, “Bu durumun takipçisiyiz. Bu pratiğe devam edenlerin yakasına yapışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.(ETHA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler