Connect with us

Güncel

ESP: Bizler ezilenlerin umudunu büyütenleriz

Dün gece saatlerinde gerçekleşen ev baskınlarıyla 5 üyesi gözaltına alınan ESP İstanbul İl Örgütü, gözaltıların serbest bırakılmasını istedi

İstanbul’da dün gece saatlerinde ESP üyeleri Ahmet Ayva, Doğukan Onur Gürsoy, Özgür Baykara, Maksut Toprak ve Barış Yıldız evlerine yapılan baskınlarla gözaltına alındı.

ESP İl Örgütü, konuya ilişkin bir açıklama yaparak, Ataşehir İlçe Binası ve etkinlik salonuna da baskın düzenlendiğini aktardı.

ESP açıklamasında, parti binasının tahrip edildiğini belirterek, “Bizler biliyoruz ki AKP Saray faşizminin gün geçtikçe artan saldırıları ezilenlerin mücadelesini ezmek, savaşın örttüğü gerçekleri gizlemek yerine ayrıca derinleşen yönetememe krizini su yüzüne çıkarmaktadır. Halklarımızın özgürlükten barıştan ve adaletten yana olan umudunu baskı zorbalık ve her türlü saldırı ile tüketebileceğini düşünen iktidar kendi çözümsüzlüğünü bizlere dayatmaya çalışmakta ve içinde bulunduğu krizden faşizmi arttırarak çıkabileceğini düşünmektedir. Nafile çaba içerisinde olduklarını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bizler ezilenlerin umudunu büyütenleriz; mücadeleden gözaltı tutuklama katliamlarla vazgeçmeyen iradenin temsilcileri halklarımızın umuduyuz. Bugün ilçe binamızda parçalayıp yere atılan bayrak milyonların inancında iradesinde dalgalanmaya devam ediyor ve edecek” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel