Takip Et

Güncel

Eskişehir’de boşandığı erkek tarafından katledilen Ayşe Tuba Arslan son yolculuğuna uğurlandı

Eskişehir’de eski eşinin satırlı saldırısına uğrayan Ayşe Tuba Arslan için cenaze töreni düzenlendi. Tören öncesi cami karşısında açıklama yapan Eskişehir Demokratik Kadın Platformu(EDKP), “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz”, “Boşanmayı değil cinayeti engelle”, Ayşe Tuba Arslan isyanımızdır” pankartlarını taşıdı.

Haber Merkezi-Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Ayşe Tuba Arslan, koruma kararı olmasına rağmen 6 ay önce boşandığı Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısında ağır yaralandı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 44 gün yaşam mücadelesi veren 45 yaşındaki Arslan dün sabah saatlerinde yaşamını kaybetti. Arslan, bugün saat 12.30’da Eskişehir Atatürk Bulvarı’nda bulunan Mahmud Sami Ramazanoğlu Camii’nde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreni öncesi Ayşe Tuba Arslan için Eskişehir Demokratik Kadın Platformu(EDKP) cami karşısında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “ İstatistiklere göre her 3 kadından biri şiddete uğruyor… Her gün bir kadın arkadaşımızı kadın cinayetinde kaybediyoruz. Devlet ise buna çözüm bulmak yerine kadınlar yıllardır mücadele vererek kazandığı haklarını bir bir ellerinden almaya çalışıyor. Ve bunu müjde olarak sunuyor. Yargı paketiyle toplum için faydalı düzenlemeler yapıyoruz diyor. Bakin bu yargı paketinde neler var.” İfadelerine yer verdi.

Tabutu kadınlar taşıdı

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu’ndan gelen kadınlar son olarak Ayşe Tuba Arslan’ın tabutuna omuz vererek cenaze aracına taşıdı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler