Takip Et

Güncel

Esenyurt’ta Suriyelilere saldırı

Esenyurt’ta dün gece Suriyelilerin düğününe yapılan saldırısı sonrası ilçede bulunan Suriyelilere ait çok sayıda işyeri tahrip edildi.

Esenyurt’ta dün gece Bağlarçeşme mahallesinde düğün yapan Suriyeliler ile başka bir grup arasında çıkan kavgada 12 kişi yaralandı. İddiaya göre kavga Suriyelilerin düğününe gelen Sinoplu 4 gencin düğündekileri rahatsız etmesiyle başladı. Çıkan kavgada gençlerden birinin bıçaklandığı ifade edildi. 

Olay yerinden uzaklaşan gençlerin daha sonra kalabalık bir halde gelip düğüne saldırdıkları ifade edilirken, çıkan olayda 12 kişi yaralandı. Polisin olaya müdahale etmesiyle düğünün bulunduğu alandan uzaklaşan grup, “Burası Türkiye” sloganları ile mahallenin caddelerinde yürüyüş yapmaya başladı. Yürüyüş sırasında Suriyelilere ait çok sayıda iş yeri tahrip edildi. Gece geç saatlere kadar yürüyüş yapıp Suriyelilerin işyerlerini tahrip eden grup polisin müdahalesi sonrası dağıldı. 

Gergin bekleyiş devam ediyor

Dün geceden bu yana mahalleyi ablukaya alan polis giriş çıkışlara izin vermedi. Sabah saatlerinde  mahallenin giriş çıkışlarına izin verilirken, çok sayıda Suriyelinin dükkânını açmadığı belirtildi. Polisin mahalledeki bekleyişi devam ederken, gergin bekleyiş de halen sürüyor.

(Mezopotamya Haber)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler