Takip Et

Güncel

Esenyurt’ta bulunan üç fabrikada yangın

Esenyurt Kıraç’ta Evren Oto Sanayi Sitesi’nde bulunan ahşap palet üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı.

Esenyurt Kıraç’ta Evren Oto Sanayi Sitesi’nde bulunan ahşap palet üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı.

Çıkan yangın kısa sürede fabrikayı sardı ve yandaki alüminyum ve tekstil üretimi yapan fabrikalara da sıçradı. CNN Türk’te yer alan haberde fabrikada kimyasalların yer aldığı, yer yer patlama seslerinin duyulduğu bildirildi.

Esenyurt Belediye Başkanı: can kaybı yok

Esenyurt Belediye Başkanı Murat Alatepe, Habertürk TV’de yaptığı açıklamada,”Çıkış sebebiyle ilgili bir bilgi yok. Ancak can kaybı yok, sevindirici tarafı bu. Ekiplerimiz müdahale ediyor” dedi.

Alatepe, şöyle devam etti:

Yandaki iş merkezlerine de sıçramış şu anda. En net bilgiyi 20-25 dakika içerisinde olur. Ama can kaybı olmadığını biliyoruz. Yangının çıkış noktası palet fabrikası. Palet olduğu için de yangının yayılması hızlanmış. 20 dakika içinde ayrıntılar netleşecek.

Şansımıza çok yoğun bir rüzgar yok. Bugün kısmi bir rüzgar var. Yüksek duman, yüksek alev olmasının nedeni kuru, çam ağaçlarından yapılan paletlerin olmasından kaynaklanıyor. Kimyasal bir şey yok. Küçük bir tekstil fabrikası var ve küçük bir iş merkezi var.

İstanbul valiliği: Yangın kontrol altına alındı

İstanbul Valiliği’nden saat 09:10’da yapılan açıklamada, üç fabrikayı etkileyen yangının kontrol altına alındığı belirtildi. Açıklamada herhangi bir ölü veya yaralının bulunmadığı kaydedildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler