Takip Et

Dünya

Esad: “Amerikalılara güvenen gruplara diyoruz ki, Amerikalılar sizi korumayacaktır”

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Amerikalılar, kendilerine güvenen grupları korumayacak; sizi sadece Suriye ordusu koruyacaktır dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkesindeki gelişmelerde gelinen noktayı değerlendirdi. Esad, “Amerikalılara güvenen gruplara diyoruz ki, Amerikalılar sizi korumayacaktır. Sizi sadece Suriye Arap ordusu koruyacaktır” dedi. Esad, “Amerikalılar sizi, takasta kullanılacak araçlar gibi ceplerine koyacaktır ve bunu yapmaya başladılar” diye konuştu. Suriye lideri, “Sizi devletiniz hariç kimse koruyamaz” ifadelerini kullandı.

Ülke çapından yerel temsilcilerle biraraya gelen Esad, Suriye’yi bölme planının yeni olmadığını söyledi. Bu planın ‘Suriye’nin sınırlarının dışına çıkarak tüm bölgeyi kapsadığını’ söyleyen Esad, “Bazı devletlerin Suriye politikası terörü desteklemeye ve devlet otoritesinin altını oyma amaçlı kapsamlı bir ademi merkeziyetçiliği teşvik etme amaçlıydı” ifadelerini kullandı. Esad, ‘Suriye’nin hırsızlar tarafından çalınabilecek bir mal olmadığını’ söyledi.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler