Connect with us

Makale

Eren Keskin: ‘Diren çok zayıflamış, dayanışma bekliyor’

Ölüm orucundaki Diren Coşkun’u hapishanede ziyaret eden Avukat Eren Keskin, “Çok zayıflamış, psikolojisi iyi değil, dayanışma bekliyor” dedi

Trans kadın tutuklu Diren Coşkun, 16 gündür ölüm orucunda. Coşkun’un sesini duyurmak için ölüm orucuna başlayan LGBTİ aktivisti Kıvılcım Arat tüm kesimlere duyarlılık çağrısı yaparken, Coşkun’u cezaevinde ziyaret eden avukatı Eren Keskin de “Çok zayıflamış, psikolojisi iyi değil, dayanışma bekliyor” dedi.

Gazete Karınca’nın haberine göre, 2017 yılının Ağustos ayında tutuklanan Keskesor aktivisti Diren Coşkun, tutulduğu Tekirdağ 2 No’lu Hapishanesi’nde başladığı ölüm orucunun 16’ncı gününde.

Coşkun’u hapishanede ziyaret eden avukatı Eren Keskin de, tecritte arkadaşıyla birlikte kalan Coşkun’un açık hapishaneye çıkma hakkı olmasına rağmen çıkartılmadığını ve tedavi hakkının engellendiği için ölüm orucuna başvurduğunu söyledi.

“Bu sisteme güvenmiyorum, bütün güvenimi yitirdim bu yüzden ölüm orucuna başladım” diyen ve sadece su ile beslenen Coşkun’u eyleminden vazgeçirmeye çalıştığını ancak ikna edemediğini belirten Keskin, “Diren şu anda sadece su ile yaşıyor. Kararlı görünüyor, fakat çok zayıflamış gördüm. Psikolojisi de iyi değildi. Diren toplumsal dayanışma beklediğini söyledi” dedi.

Günün Haberleri

More in Makale