Takip Et

Güncel

Eren Erdem yargılama sürecine tepki olarak ‘süresiz açlık grevine ‘ başlıyor

CHP’nin eski milletvekili Eren Erdem, tutuklu yargılanma sürecine tepki amacıyla açlık grevine gidiyor

CHP’nin eski milletvekili Eren Erdem, tutuklu yargılanma sürecine tepki amacıyla açlık grevine gidiyor. CHP’li eski milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV’de yaptığı açıklamada, avukatlarının vazgeçirmeye çalıştığı Erdem’in, kamuoyundan duyarlılık beklediğini söyledi.

Eren Erdem’e açlık grevinden vazgeçme çağrısı yapan Yarkadaş, şu bilgileri aktardı: “Eren Erdem, adına Adalet Orucu dediği bir oruca başlıyor. Buzdolabını dün boşaltmış. Boşalttıktan sonra da hapishane yönetimine açlık grevi yapacağını söylemiş. Avukatları vazgeçirmeye çalışıyor. Eren Erdem dün bir mektup yollamış ve o mektupta ‘Ben haksız yere tutuluyorum hapishanede ve hiç ilgimin olmadığı bir örgütten, FETÖ’den yargılanmak onurumu kırıyor. Bunu kaldıramıyorum ve bu haksızlığa karşı bir ‘Adalet Orucu’na başlıyorum’ diyor. Önce sıvı ile beslenme kararı almış. Bu konuda hem CHP’den hem de kamuoyundan bir duyarlılık bekliyor. Umarım CHP MYK üyeleri, belediye başkan adaylarını belirlemek için verdikleri cengaverce mücadeleyi Eren Erdem için de verirler.”

Eren Erdem hakkında 7 Ocak’ta İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tahliye kararı vermiş, ancak savcılığın itirazı üzerine 24. Ağır Ceza Mahkemesi henüz hapishaneden çıkmadan tutuklama kararı vermişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler