Takip Et

Güncel

Erdoğan’dan patronlara ekonomi tesellisi: Hiç korkmayın, hepsi geçecek

Türkiye ve ABD arasında Rahip Andrew Brunson’ın ev hapsi ve ABD’nin yaptırım kararlarıyla başlayan krizi ‘çözmek’ üzere ABD’ye giden Türk heyetinin temasları sürerken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan patron cephesi ve yandaş meslek örgütleri ile sendika başkanlarına ‘rahat olun’ telkini yaptı

Erdoğan’ın dün gerçekleştirdiği kabulde Milliyet’ten Mithat Yurdakul‘un aktardığına göre, ekonomideki son gelişmelerle ilgili olarak, “Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak. Hiç korkmayın, hepsi geçecek” mesajı verdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda ABD ve diğer dış kaynaklı piyasadaki gelişmeler gündeme geldi. Son gelişmelerle ilgili iş ve çalışma dünyasının temsilcilerine mesaj veren Erdoğan’ın, “Makul süre içinde her şey düzelecek, piyasalar rahatlayacak” dediği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi adı verilen yeni rejimde bundan sonra sürecin “daha hızlı” işletileceğini söyleyen Erdoğan’ın, “Hiç korkmayın, hepsi geçecek, özel sektör de vatandaşımız da neyin nereden geldiğinin farkında” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Görüşmede, patronların ve sendika temsilcilerinin, gündemlerindeki ekonomi konularını Erdoğan’a ilettiği ifade edildi. Maliye Bakanlığı’nın, “iş dünyasının üzerinden olabildiğince yük alması” taleplerinin gündeme geldiği toplantıda, ABD’ye giden Türk heyetinin temaslarıyla ilgili olarak da, “Sürecin işlediği” yorumları yapıldı.

1 saat 40 dakika süren kabulde; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yanısıra TOBB heyetinde, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Kudret Önen, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) Başkanı Ali Yalçın ve Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu (KAMU-SEN) Başkanı Önder Kahveci de hazır bulundu. TOBB heyeti ziyarette Erdoğan’a üzerinde ayet yazılı tablo hediye etti.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler