Takip Et

Güncel

Erdoğan’dan kayyım açıklaması: “Önümüzde birçok dosya var”

Rusya ziyareti sonrasında gazetecilere açıklama yapan Erdoğan gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kayyımlarla ilgili olarak ‘üç tane teröre bulaşmış belediye başkanını idari bir kararla görevden aldık’ sözlerini sarfeden Erdoğan, önlerinde çok dosya olduğunu ileri sürdü

Rusya ziyareti sonrası Türkiye’ye dönerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kayyımlarla ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Malum; üç tane teröre bulaşmış belediye başkanını idari bir kararla görevden aldık. Bunların dışında göreceksiniz, Meclis açıldığı andan itibaren bu noktada önümüzde birçok dosyalar var,” diyerek kayyımların devam edeceğini duyurdu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan,Emine Bulut’un eski eşi tarafından katledilmesiyle gündeme gelen kadın cinayetlerinin ardından, kadına karşı şiddetin önlenmesi için idam cezasının geri getirilmesini istediğini söyledi. Erdoğan, Emine Bulut’u öldüren eski eşi için ise “Vicdanımın sesine inanıyorum. Katilin cezasının idam olması gerek” diye konuştu.

Erdoğan, kayyımlara devam edileceğini ise şu sözlerle açıkladı:

‘Önümüzde Çok Dosya Var’

“Muhalefetin terörle mücadele diye bir derdi yok. Terörle mücadele şu anda sadece Cumhur İttifakı’nın verdiği bir mücadeledir. Burada biz yanımızda sadece MHP’yi bulduk. Bunun dışında herhangi bir siyasi terörle mücadelede bizim yanımızda yer almadı. Malum; üç tane teröre bulaşmış belediye başkanını idari bir kararla görevden aldık. Bunların dışında göreceksiniz, Meclis açıldığı andan itibaren bu noktada önümüzde birçok dosya var. Ondan sonra da Meclis gereken kararını verecektir. Bunlar bizim duygusal olarak vereceğimiz kararlar değil. Yargı verecek kararları.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler