Takip Et

Güncel

Erdoğan’dan “heyecanlandıran” proje; Cumhurbaşkanlığı köşkü yapacakmış

Recep Tayyip Erdoğan, “Malazgirt Zaferi’nin” yıldönümü için düzenlenen etkinlikte konuştu. Erdoğan, “Sayın bahçeli bir ziyaretinde güzel bir hatırlatmada bulundu, Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır.” ifadelerine yer verdi

Recep Tayyip Erdoğan, “Malazgirt Zaferi’nin” yıldönümü için düzenlenen etkinlikte konuştu. Erdoğan, “Sayın bahçeli bir ziyaretinde güzel bir hatırlatmada bulundu: Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan ilgili konuşması şöyle; “İçerimizdeki bazı gafiller sanıyorlar ki mesele Tayyip Erdoğan meselesidir. Hayır mesele Türkiye meselesidir. Mesele İslam meselesidir” diyen Erdoğan ayrıca, Sultan Alparslan’ın Bitlis’in Ahlat ilçesinde otağı olduğunu belirtip bu bölgede yeni bir ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ inşa edileceğini söyledi ve yapılacak yerin ‘1071 metrekare oturma alanlı, 5 dönüm bahçeli’ olacağını ifade etti.

Devamında ise; “Milletimizin birliğinin beraberliğini sembolü olan bu bölgeyi korumalı gözetmeliyiz. Sayın bahçeli bir ziyaretinde güzel bir hatırlatmada bulundu: Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım.”

Ardından şöyle devam etti; “Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu en az 10 dönüm dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur.

Malazgirt savaşının yaşandığı bölgeyi milli park olarak ilan ettik ve düzenlemesine başladık. Bu yıl milli park alanının ilk etabı devreye girdi.” dedi

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler