Takip Et

Güncel

Erdoğan: YSK son noktayı koyduğu zaman bizim için mesele bitmiştir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki seçim yenilgisini “YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir” sözleriyle kabul etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Konfederasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen “İşin Geleceği: Tehditler ve Fırsatlar” başlıklı konferansta konuştu.

Erdoğan’ın gündeminde kaybedilen belediyeler, AKP’nin itirazlarına rağmen YSK’nin İstanbul’a dair verdiği karar ve ekonomi vardı. 

Kaybedilen belediyelerdeki iktidara yakın Memur-Sen üyelerine seslenen Erdoğan’ın, “31 Mart itibariyle tamamlamış olduğumuz seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlıkta bulunma gibi, Memur-Sen’in asla rahatsızlık duymaması gerekir. Şunu unutmayın. İnsanoğlu hem cahildir, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda, bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ha ne yapacak sana? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Kaldı ki bu yollara tevessül edenlerin karşısında kapı gibi Memur-Sen camiası var. Ve yine şunu bilmeniz lazım ki bu ülkede bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere tribünden seyirci olmayız. Yapılması gereken neyse bunu da yaparız” sözlerini sarf etmesi dikkat çekti.

Erdoğan, hükümet olarak Memur-Sen üyelerine şu sözlerle açıktan destek verdi: “Onun için de bütün yargı ve yürütme mekanizmalarını her halükarda başta Memur-Sen olmak üzere yürütmenin durumundayız. Ben yürütmenin başındayım. Yasamanın başı ise şu anda yine genel başkanı olduğum partimin bir mensubu olan bir arkadaşım. Bütün bu imkanlarımızla eğer bir zulüm varsa bu zulmün karşısında durmak bizim için en önemli görevdir. Ama Memur-Sen camiası mensupları yerlerinde dimdik durmalı, kendilerine ‘sendikanı değiştir şuraya geç’ diyenlere de dik durmalıdır.”

Memur-Sen Genel Merkez Yeni Hizmet Binası’nda konuştu. Son 5 yılda tam 7 kez sandığa gittiklerini aktaran Erdoğan, “Seçimler ülke ekonomisinde yük oluşturuyor. Seçim döneminde yaşanan tartışmalar artık sona ermiştir” dedi.

Financial Times’ı hedef aldı 

Sözlerinin devamında ülkedeki ekonomik durumla alakalı karalama kampanyalarına maruz kaldıklarından şikayet eden Erdoğan, “Karalama kampanyasına maruz kalıyoruz. Ülkemdeki ekonomik durumla alakalı ne yazık ki bakıyorsunuz batı dünyasının belli kesimleri, tüm medya organlarıyla adeta ekonomimizi çökmüş, bitmiş vesaire gibi gösterme gayreti içine girmiştir. Ne yaparsanız yapın. Hangi başlıkları atarsanız atın. Türkiye dimdik ayaktadır ve güçlenerek yoluna devam edecektir. Bu medyaya artık biz alıştık. Bu paçavralara alıştık. Bunları yutmuyoruz. Her zaman bunlar bu başlıkları atacaktır. ‘Financial Times böyle yazmış…’ Ya sen ne yazarsan yaz. Benim ülkemin durumu ortada. Alışacaklar, Türkiye’nin gücünü de kabullenecekler. Bunlar ilk defa bu başlıkları atmıyorlar ki… Bunlar yeri gelir bakarsınız madalya dağıtırlar, yeri gelir bu tür başlık atarlar. Ülkemizdeki durum ortadadır” dedi. 

‘Demokrasi şöleni’ dedi 

Devamında bir seçim maratonunu başarıyla tamamladıklarını belirten Erdoğan, , demokratik bir hukuk devleti olarak tanımladığı Türkiye’de seçimlerin “demokrasi şöleni” ile gerçekleştiğini savundu.

‘YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir’

“Bir takım tartışmalar olmuştur. Ama bu durum demokrasimizin bir kez daha başarıyla işlediği gerçeğinin teslimine engel değildir” diyen Erdoğan, “Seçim kanunumuz çerçevesinde yapılan hak arama mücadeleleri demokrasinin bir imkanıdır, aynı zamanda gereğidir. Dolayısıyla kimse hak arama mücadelesine girdi diye, kalkıp da burada hakaretle eleştirme yoluna gidemez. Geçmişimizden bugüne her türlü siyasi parti hak arama mücadelesini vermiştir. Son nokta konulana kadar da takipçisi olmuşlardır. Ama olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz? Biz de sonuna kadar bu mücadelemizi vereceğiz. YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra da yola devam. Siyaset milletin maslahatını kendi menfaatinin önüne koymayı gerektirir. Türkiye’nin bekası, vatandaşlarımızın birlik ve beraberliği her türlü politik hesabın üstündedir” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler