Connect with us

Güncel

Erdoğan: Soylu’nun istifası söz konusu değil

Cezayir ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Tayyip Erdoğan, Süleyman Soylu’nun istifasının söz konusu olmadığını söyledi

Tayyip Erdoğan basın toplantısında, konuşmaları “veda sinyali” olarak değerlendirilen Süleyman Soylu’ya da değindi. Erdoğan, “Türkiye’yi troller idare etmiyor. Bu trol ahlaksızlıkları, ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır” dedi.

Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Belki ifadem ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtayısla yapılanlar bizleri rahatsız etmektedir. İçişleri Bakanımızın konuşmasının belli bir yerinde bir duygusallık olabilir ama ben de kendisi ile dün görüştüm. Bu trollerin yapmış olduğu açıklamalardaki bu tür kabine vs. bunlarla alakalı hiçbir şey söz konusu değil. İstifası vs. asla söz konusu değil. Türkiye’yi troller idare etmiyor. Bu trol ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır.”

Efrin’e değinmedi

BMGK’nın ateşkes kararına ilişkin değerlendirmede bulunan Erdoğan, “BMGK’nın 2401 sayılı kararı, ki Suriye’deki Doğu Guta’yı kapsayan ateşkesle alakalı süreç, maalesef buradan karar çıktı, çıkmasına rağmen orada ateşkes uygulanmıyor. Süreç acımasız bir şekilde devam ediyor. Biz aylar öncesinden başta sayın Putin olmak üzere sayın Ruhani’ye, çocuk yaşlı bize verin, tedavilerini yapalım dememize rağmen bunlar bize verilmedi. Rejime teslim edildiler. Bunların akıbeti meçhul. Macron ile yaptığım görüşmede etraflıca inceledik, hassasiyetini gördüm. Rahatsızlığını anlamış bulunuyorum.” dedi.

Erdoğan, Elysee Sarayı tarafından yapılan “Macron, Erdoğan’a ateşkes Efrin’i de kapsıyor dedi” açıklamasına ilişkinse değerlendirme yapmadı.

Günün Haberleri

More in Güncel