Takip Et

Güncel

Erdoğan: ‘Sanatçı dalkavukluk yapmaz’

Ekrem İmamoğlu’na destek verenleri hedefine koyan Erdoğan, “Sanatçılarımızı da tehdit ettiler. Sanatçı, sanatıyla konuşur. Bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz” dedi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Taksim Meydanı’nda düzenlenen iftar programında 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin konuştu.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kast ederek, “Ana muhalefetin başındaki zatın savurduğu tehditler ortada, buna karşı hiçbir ses yok. Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir. Eğer bir yerde seçim yenileniyorsa orada demokrasi teşkil ediyordur. Milli irade bizim her şeyimizdir” dedi.

‘Sanatçı dalkavukluk yapmaz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından da Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ederek İstanbul seçimlerinin yenilemesine tepki gösterip, İmamoğlu’na destek veren sanatçıları hedef aldı.

Sanatçıların arasına nifak tohumları ekildiğini öne süren Erdoğan, “Sanatçılarımızı da tehdit ettiler. Sanatçı, sanatıyla konuşur. Bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz” diye konuştu.

Bir dönem kendisini destekleyen isimlerin bugün tam tersi tutum takındığını hatırlatan Erdoğan şunları söyledi:

“Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz. Bunların demokrasi kılıfını kazıdığınız zaman altından katıksız bir despotizm katıksız bir medeniyetsizlik çıkar. Ülkemizi bunların elinden kurtarmaya kararlıyız. Siyaset meydanı er meydanıdır, kendine güvenenlere bu meydan hep açıktır. Sonuçta sağda solda taşkınlık yapanların değil, milletin dediği olur. Atatürk Kültür Merkezi’nin gövdesine bunlar bize yakışmayan, aşırı uçların kan kokan pankartlarını astılar, hepsi sökülüp atıldı. 23 Haziran’da bir kez daha milletimizin hakemliğine gidecek olmaktan memnunuz. Büyük Türkiye davasına sahip çıkmak milletimizin birlik ve beraberliğini gözetmek görevimizdir. İnşallah önümüzdeki dönemde de 82 milyonun kardeşliğini savunmaya devam edeceğiz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler