Takip Et

Güncel

Erdoğan: Münbiç’ten Irak sınırına kadar sürecek

Bakü’de Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik 7 gündür süren işgal saldırılarına ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Münbiç’ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz” dedi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın başkentti Bakü’de düzenlenen “Türk Dili Konuşan Ülkeler Konseyi” toplantısında yaptığı konuşmada, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgale değindi.

Dünya kamuoyunun yükselen tepkilerine rağmen operasyonu sürdürecekleri mesajı veren Erdoğan, “9 Ekim’de önemli bir adım attık. Birinci amacı PKK/YPG kaynaklı terör tehdidinin ortadan kaldırılması. İkinci nedeni misafir ettiğimiz Suriyeli Arapların ülkelerine dönmelerini sağlamaktır. Bugün harekatın 7. günündeyiz. Güvenli bölge haritasına uygun şekilde operasyon devam ediyor. Bu sabah itibarıyla yaklaşık bin kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık” dedi.

“Kısa zamanda Münbiç’ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz” diyen Erdoğan, işgal için Azerbaycan’dan da destek istedi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler