Takip Et

Güncel

Erdoğan: Kürt de olsa o da insandır

Erdoğan, iş insanları ile yaptığı toplantıda “Kürt de olsa o benim kardeşimdir, o da insandır” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, iş insanları ile yaptığı buluşmada Kürdistan’ın kuzeyine yapılan yatırımları anlattığı sırada “Kürt de olsa o benim kardeşimdir, o da insandır” ifadesini kullandı.

Erdoğan konuşmasında 23 Haziran Pazar günü yenilenecek olan İstanbul seçimlerine de değindi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Terör örgütlerinin saldırılarından, ekonomik tuzaklara kadar bu badirelerden biri Avrupa ülkesinin başına gelse yerle yeksan olurdu. Elbette terörle mücadelede can kayıplarıyla ekonomide sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz ama unutmayın ki şehit olmak sıradan bir olay değildir. Böyle bir makama ulaşmak her yiğidin karı değil er kişinin karıdır. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, inlerine girdik girmeye devam edeceğiz.

Zira bu aziz milletin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yoktur. Huzur, refah bulunana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Son haftalarda teröristlerin en üst kademelerinde olanların nasıl etkisiz hale getirildiğini duyuyorsunuz. Ortadoğululaştırmak isteyenlere karşı dimdik mücadelemizi sürdüreceğiz. Evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmayı başaracağız. Bunun yolu her birimizin işini en iyi şekilde yapmamızdan geçiyor.

Binali Yıldırım bey ile bu kişi mukayese edilebilir mi. Binali Bey benimle beraber İDO Genel Müdürü olarak göreve başladı. Şunu iyi düşünelim; 25 tane havalimanı ile aldık 56 tane havalimanı var şu anda. Kimin aklına gelirdi ya Hakkari’ye havalimanı yapılacağı. Kürt kardeşlerimi yanlış söylemlerle aldatıyorlar. Biz ayrımcı değiliz, kim olursa olsun yaradanı yaradandan ötürü sevdik ve hepsine hizmeti götürdük. Bu hizmet aynen devam edecek. Biz duramayız. Tavsiye ederim Güneydoğu’ya gitmeyenler gitsinler görsünler, canım vatan topraklarını delik deşik ederek insanlara yaşam hakkını zehir ettiler. Kim yaptı terör örgütü PKK ve siyasi kolu. Kürt de olsa o benim kardeşim, o da insandır, hizmet etmek benim görevimdir.

Milletimiz önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ardından Başbakanlık ve ardından Cumhurbaşkanı olarak hizmet yolculuğunu en üst zirveye çıkardık. Büyükşehir belediye başkanlıklarında yüzde 52’lik bir oranla zaferle çıktık. İstanbul’da da Cumhur İttifakı olarak 39 ilçenin 25’ini, 312 belediye meclis üyesinin 180’ini kazananak tartışmasız bir şekilde galip geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin komisyonların tamamı şu anda Cumhur İttifakı’na aittir. Komisyonlarıyla, meclisiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti’nin kontrolü altına aldığı ortadadır. Burada işte Pazar günkü seçimin dışında her şey aslında Cumhur İttifakı olarak bitmiştir. Şimdi sadece vitrinde bir başkanlık olayı var. Bununla beraber eksik olan bir şey o da tamamlanacaktır.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler