Takip Et

Güncel

Erdoğan ‘Kürdistan” yok demişti: 23 Haziran öncesi Yıldırım’dan “Kürdistan Mebusu” açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim meydanlarında sık sıkı yok saydığı “Kürdistan” sözünü Diyarbakır’da kullanan AKP İstanbul Adayı Binali Yıldırım, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı” ifadesini kullandı.

AKP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul seçimleri için destek amacıyla Diyarbakır’a geldi. Partisinin Diyarbakır il başkanlığını ziyaret eden Yıldırım, daha sonra yasak ve yıkımın sürdüğü Sur ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaretleri sırasında açıklamalarda bulunan Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş yıllarında bile Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcilerinin arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı, Anadolu’nun her tarafından temsilci vardı” dedi.

Erdoğan ‘Kürdistan yok’ demişti 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 31 Mart’ta seçim çalışmaları boyunca meydanlarda sık sık dile getirdiği “Benim ülkemde ‘Kürdistan’ diye bir bölge yok” ve “Defolun, Kürdistan’a gidin” ifadelerinden sonra Yıldırım’ın “Kürdistan mebusu” açıklaması dikkat çekti. 

Yıldırım, Sur ilçesindeki esnaf ziyaretinden sonra yasaklar sırasında silahla tahrip edilen ve ateşe verilen Kurşunlu Camii’nde TRT canlı yayın programına katılacak

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler