Takip Et

Güncel

Erdoğan: Hepimiz ‘aynı gemideyiz’

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Rize İl Danışma Meclisi toplantısında konuşuyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Rize İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşma yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Rize’nin uşakları, Rize’nin kadınları bugün yine bir başka güzel.

Döviz kurlarındaki dalgalanma bahane, biz meselenin dolar olmadığını biliyoruz, bunlar ülkemize açılan ekonomik savaşın kurşunları, gülleleri, füzeleri. Önlem aldık, ama aslolan ekonomik savaşı açan elleri kırmaktır.

Sanıyorlar ki diz çökeceğiz, teslim olacağız.

Birilerinin saldırısını anlıyorum da ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın… Sen sanıyormusun ki döviz baronlarının yanında yer aldığında sana paye verecekler.

Hala koltuğu bırakamadın ama koltuk seni bıraktı, şimdi de döviz baronlarının yanında yer alıyorsun, sana ne gelecek onlardan?

Türkiye gibi bir ülkeyi, küçük hesaplar uğruna karşılarına alanlar elbette bunun bedelini hem bölgemizde hem de kendi siyasetlerinde ödeyecektir. Dünyada, ülkemize karşı husumet politikası güdüp de iflah olmuş hiçbir siyasetçi, yönetim yoktur.

Bu milletin ahını alan herkes eninde sonunda belasını bulmuştur.

Bizim ilkemiz, kim sabrederse zafere ulaşan odur.

Gelişip büyür etki alanımızı genişletirken anlaşılan o ki birilerinin ayağına basmışız.

Tehdit ediyor ya… yarın saat 1800’de dek göndereceksiniz. Burası çatladıkapı ülkesi mi ya, burası Türkiye, ne yapıyorsunuz?

Dolar/TL’nin 6 lirayı aşmasının nasıl bir gerekçesi olabilir? Kendisine daha büyük, daha iddialı hedefler belirlemiş, bunun altyapısını kurmak için kolları sıvamış bir Türkiye’yi biz inşa ettik. Ortada ne çöken ne yıkılan ne batan ne krize giren bir ülke, bir ekonomi var. İşadamlarıyla sendikalarla her gün oturup konuşuyoruz.

Ama bizim işadamlarımız Kılıçdaroğlu değil, onun gibi batmış değil.

İktidarıyla-muhalefetiyle, bizi seveniyle-sevmeyeniyle hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi yürüdüğünde hep birlikte kazandığımız gibi, delinip su aldığında da hepimiz aynı akıbete düçar olacağız.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler