Connect with us

Güncel

Erdoğan ‘güvenmiyor’: Anketlere 3 ay ara

AKP lideri Tayyip Erdoğan’ın, anketlere bir süre ara verme kararı aldığı öne sürüldü

AKP’nin birçok siyasi çalışmasını yaptırdığı çapraz anketlere göre belirlediği kamuoyunda biliniyor. AKP, anketlere bir süre ara verme kararı aldı, çünkü Erdoğan artık “güvenmiyor”

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, Efrin saldırısından önce yapılan anketlerde, Kudüs girişimine destek, ekonomik gelişmelerle ilgili ise şikayet var.

Erdoğan ‘güvenmiyor’

Erdoğan, bu çalışmalar aktarılırken, “Anketlere güvenmiyorum artık. Bizi manipüle ediyorlar. Geçmişte de oldu. Yerel seçimlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dedi.

AKP Genel Merkez yönetimi, önümüzdeki 3 ay boyunca anket yaptırmama kararı aldı. Parti kurmayları, “Seçimlere yakın anketler yaptıracağız. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyor. Cumhurbaşkanı da anketlerin gerekli oldukça yapılmasına destek verdi” dediler.

AKP’de, biri süre önce yapılan “belediye başkanı operasyonlarında” anketlerle ilgili sorun yaşadığı öğrenildi. Bazı illerde, görevde kalmak isteyen belediye başkanı ve il başkanlarının bazı anket firmalarına para vererek, kendisini başarılı gösteren anketler yaptırdığı ortaya çıktı.

 

Günün Haberleri

More in Güncel