Takip Et

Güncel

Erdoğan, AKP’nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor

AKP, Ankara Spor Salonu’nda düzenlediği toplantıda seçim manifestosunu açıklarken, belediye başkan adaylarını da tanıtıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “CHP 3 ‘ç’ demektir… Çöp, çamur, çukur” dedi.

 AKP Seçim Manifestosu’nu bugün açıklıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı manifestoyla birlikte seçim startı da verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu önünde bekleyenlere yaptığı konuşmada, “CHP 3 Ç demektir. Çöp, çamur, çukur…” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biraz sonra inşallah 31 Mart yerel seçimlerinin manifestosunu açıklayacağız. Bu manifestoyla birlikte bu yerel seçimlerin çerçevesini çizmiş olacağız. Yerel seçimlere, partimiz MKYK, MYK yoğun bir çalışmayla hazırlandı. Şu anda da bu hazırlıkların neticesinde bu yerel seçimlerde hangi çerçevede neler yapacağız bunlarını hazırlıklarını bitirdik” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; “Yerel seçimde İstanbul’dan yola çıkarken 3Ç demiştik, çöp, çukur, çamur. Niye CHP demek çöp demektir, çamur demektir, çukur demektir. Biz bunları yok ettik, modern şehirler meydana getirdik. İstanbul’da Binali Bey’le bu yola devam ediyoruz, edeceğiz. Ankara’da Mehmet Özhaseki kardeşimizle bu yola devam ediyoruz, edeceğiz. İzmir’de de Nihat Zeybekci kardeşimizle İzmir’i çok farklı bir şehir haline getireceğiz. Bütün büyükşehirlerde, illerde Cumhur İttifakı olarak yeni bir süreç başlatacağız.  Bir tarafta zillet ittifakı, öbür tarafta Cumhur İttifakı. Cumhur İttifakı’yla; PKK terör örgütünün kol kola girdiği CHP, malum partilere 31 Mart’ta gereken dersi vermeye hazır mıyız?”

Erdoğan seçim manifestosunu açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim manifestosunu açıklayacağı, Ankara Spor Salonu’na eşi Emine Erdoğan’la geldi.  Sözlerine yerel seçimlerde yarışacak adaylarına başarılar dileyerek başlayan Erdoğan, “AKP’yi sandıkta açık ara birinci parti olarak çıkaracağınıza inanıyorum. Milli iradenin üstünlüğüne yürekten bağlı bir parti olarak, 31 Mart’ta sandıktan çıkacak sonucun milletimize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti;

Dik duracağız eğilmeyeceğiz

Aziz milletim, dik duracağız. Dikleşmeyeceğiz. Ve dik duruyoruz endişeniz olmasın. Gençler, aziz milletim. İnsan şehirler kurar, yollar, köprüler yapar. Kıtadan kıtaya uzanır. Uzaya çıkar. Ama gönlü ancak bir gönülde sükuta erer. Bir gönlü misafir ettiğinde varlığını hisseder. Bir genç kızın hayali, bir delikanlının umudu, bir yaşlının yalnızlığı, bir çocuğun kucak açışı, daha nicesiyle birlikte gönülde karşılık bulur. Gönlünde bir et parçasını değil, alemi taşır. Şehri emanet görmek, şehri emanet almak, şehremini olmak ancak gönül sahibiyse olur. İşte o zaman gönülden gönle köprüler kurulur.

Erdoğan, devamında partisinin seçim manifestosunu okumaya başladı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler