Takip Et

Güncel

Erdoğan AB’yi yine sığınmacılar üzerinden tehdit etti: “Güvenli bölgeye destek verdiniz verdiniz, vermediniz kapıları açarız”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Avrupa Birliği ülkelerini hedef alarak ‘destek verdiniz verdiniz, güvenli bölge olmazsa kapıları açmak zorunda kalırız” dedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP İl Başkanları Toplantısı’nda gündeme ilişkin konularda yaptığı açıklamada AB ülkelerini hedef alarak güvenli bölgeye destek verilmediği takdirde sınır kapılarını açacaklarını ileri sürdü.

Erdoğan güvenli bölgeye 1 milyon mülteciyi yerleştirmeyi planladıklarınıda belirtirken AB ülkeleri için “Misafir ettiklerimiz için Avrupa Birliği’nden gerekli desteği alamadık. Destek verdiniz verdiniz, güvenli bölge olmazsa kapıları açmak zorunda kalırız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın gündeme ilişkin yapmış olduğu konuşmaların satırbaşları şöyle:

10 Milyon Üyemiz Var

Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine ilerlemesi için gece gündüz çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın desteği, dostlarımızın hayır duası ile durmak yol yola devam diyerek devam ediyoruz. Buradaki her bir arkadaşımın en büyük meselesi sorumluluğunu üstlendiğimiz kutlu davaya hizmet etmek. Duruşumuzla, icraatımızla milletimizin gönlünü kazanmaktadır. Herhangi bir arkadaşımız herhangi bir şahsi konuyu görevinin önüne koyuyorsa üstlendiği sorumluluğun hakkını veremiyor demektir. İşlerimize dört elle sarılmak mecburiyetindeyiz.

Ak Parti milletimiz tarafından kurulmuş ve bu güne kadar da milletimizin duasıyla ayakta kalmış bir partidir. Bizim milletimizden başka dayanacağımız hiçbir dayanağımız yoktur. Ülke genelinde hizmet eden yol arkadaşlarımızın kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Biz dedikodulara asla kulak asmadan yolumuza bakacağız.

Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var; üye sayımızda yüzde 95’ten fazlası vefatlardan kaynaklı 290 bin kişilik bir eksilme gördük.

İl, ilçe ve belde başkanlarımızın yen, üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri önemlidir. Delege listelerinin yenilenmesi, kongrelerin yapılması, kadın ve gençlik kollarımızın da kongrelerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup başka bir parti söz konusu değil. Tüm bu çalışmaların önümüzdeki temmuz ayına kadar bitirilmesini hedefliyoruz. Ak Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme kabiliyetine sahip olmasıdır.

Kuruluşundan bu güne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı safımız dışında bırakmayacak afte vefayı asla ihmal etmeyeceğiz. Yeni isimlerle kadrolarımızı tahkim edeceğiz. Yeni isimleri partimizin yönetim kademelerine katacağız. Gerek genel merkezimizin yapacağı çalışmalar, gerek gelecek önerilerle bu isimleri bulup çıkarmakta kararlıyız.

CHP ‘FETÖ’ İle Mücadeleyi Zaafa Uğrattı

Partimizin bugün geldiği yeri ve geleceğini değerlendirirken son dönemde yaşadıklarımızı gözardı edemeyiz. 15 Temmuz üzerinde önemle durmamız gereken bir milattır. O gece omuz omuza vererek darbeye direnen ülkemizdeki tüm kesimleri Türkiye ortak paydasında bir araya getirmek için çalıştık. Siyasi görüş ve meşrep farklarına bakmadan terörle arasına mesafe koyan herkesle iş birliğimizi güçlendirmek istedik. Tankların arasından kaçan CHP yönetimine bile el uzattık. Yenikapı’daki dayanışma tablosu bunun ilk adımını oluşturur. Tankların arasından kaçıp gidenleri de biz buraya davet ettik. Son anda geleceğini bildirmesi üzerine onu da kabul ettik. Biz ülkemizin birliği ve beraberliği için elimizden geleni yapıyoruz. Sadece FETÖ değil onların arkasındaki kirli ellere de bir ceza verdik.

CHP FETÖ’nün söylemlerini sahiplenerek kısa sürece fabrika ayarlarına geri döndü. OHAL uygulamasına saldırdı. Daha pek çok söylemi ve eylemiyle bu parti FETÖ ile mücadeleyi zaafa uğrattı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler