Takip Et

Güncel

Engin Eroğlu ölümünde otobüs sürücüsü yüzde 100 kusurlu bulundu

Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporda, Engin Eroğlu’na çarparak ölümüne sebep olduğu belirtilen otobüs şoförü yüzde 100 kusurlu bulundu

Dersim’in Ovacık ilçesi Yoncalı köyünde 15 Haziran’da hayvanlarını otlatırken kara yolunda bir otobüsün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Çayı’na düşerek kaybolan ve 19 gün sonra yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucu cansız bedenine ulaşılan Engin Eroğlu için başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Başkanlığı’nın talep üzerine hazırladığı raporda, otobüs sürücüsü E.S. yüzde 100 kusurlu bulundu. 

Dersim Baro Başkanı Kenan Çetin, baro olarak yakından takip ettikleri Engin Eroğlu soruşturma dosyasına gelen Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Raporu’na göre otobüs şoförünün yüzde 100 kusurlu olarak değerlendirildiği bilgisini paylaştı. 

Tutuklama talep edildi

Çetin, Trafik İhtisas Dairesi’nin raporu ile birlikte Eroğlu’nun aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdiğinin bir kez daha kanıtlandığını belirterek, Ovacık Savcılığı’na olayın yaşandığı yerde keşif yapılması ve otobüs şoförünün tutuklanması talebini yinelediklerini ifade etti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler