Takip Et

Kadın

Temmuz ayında 15 kadın katledildi, 22 çocuk cinsel istismara uğradı!

Temmuz ayı içerisinde en az 15 kadın katledilirken, 22 çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı

Temmuz ayı içerisinde en az 15 kadın katledilirken, 22 çocuk cinsel istismara maruz bırakıldı. Yaşanan kadın katliamlarının çoğu bireysel silahlanma sonucu yaşanması dikkat çekti.

Temmuz ayı içerisinde de birçok kadın ve çocuk katledildi. Yaşanan kadın ve çocuk katliamlarının bireysel silahlanmanın sonucunda yaşanması dikkat çekti. Temmuz ayında da kadınlar yine en yakınlarındaki erkekler tarafından katledildi ve şiddete maruz bırakıldı. Temmuz ayı içinde sitelerde geçen haberlerden derlediğimiz rakamlara göre en az 15 kadın katledildi.

Yine basına yansıdığı kadarıyla 5 kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi. 4 çocuk ise bireysel silahlanma sonucu yaşamını yitirdi. 2 bebek ise henüz dünyaya gelmeden anne karnında katledildi.

Temmuz ayında çocuklara dönük cinsel suçlarda artış yaşanırken, basına 22 çocuğun cinsel istismara maruz bırakıldığı yansıdı.

En fazla kadın katliamı yine İstanbul’da! 

En fazla kadın katliamı haberi İstanbul’dan geldi. Temmuz ayında basına yansıdığı kadarıyla İstanbul’da 5 kadın katledildi.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 392 çocuğun cinsel istismara maruz bırakılması sonucu oluşan gebeliğinin adli makamlara bildirilmediği ortaya çıktı.

Basına yansıyan kadın ve çocuk katliamı, şüpheli kadın ölümleri şu şekilde:

*Urfa’nın Eyyübiye ilçesinde Ali Rıza Server isimli erkek, Zemzem Server’i 3 Temmuz günü katletti.

*Van’ın Çaldıran ilçesinde yaşayan Gülistan Alma 3 Temmuz günü şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

*Antalya’nın Manavgat ilçesinde 8 Temmuz günü şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmiş halde bulunan Alman vatandaşı Karin Ellen Hitzel, Şahin Avcı isimli erkek tarafından katledildiği belirlendi.

*Manisa’nın Kula ilçesinde İbrahim Kutluay isimli erkek, 11 Temmuz günü Zümrethen Kutluay’ı şiddet uygulayarak katletti.

* Samsun’da M.S isimli erkek, birlikte olduğu trans kadın Simge Sezer’i 11 Temmuz günü katletti. Gözaltına alınan erkek ardından tutuklandı.

*İstanbul’daki yaşayan Hanım Kıyak 10 Temmuz günü şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

*İstanbul yaşayan Türkan Uygun oğlu Mehmet Bahadır Uygun tarafından 16 Temmuz günü işkence edilerek katledildi.

*Balikesir’in Dursunbey ilçesinde bireysel silahlanma sonucu 14 yaşındaki bir çocuk evde bulunan silahla oynadığı sırada 8 yaşındaki kardeşini 20 Temmuz gün vurarak ölümüne sebep oldu.

* Bireysel silahlanma sonucu bir çocukta Antep’te katledildi. Askere gidecek M.K isimli kişi için düzenlenen eğlencede S.B isimli şahıs tarafından havaya rastgele açılan ateş sırasında tutukluk yapan tabancanın aniden patlaması sonucu 6 yaşındaki İsmail Dolere isimli çocuk hayatını kaybetti.

*Adana’nın Çukurova ilçesindeki polis Ayşe Aç’nın 19 Temmuz günü şüpheli bir şekilde yaşamına son verdiği iddia edildi.

*Antep’te İsa Ç.isimli erkek evli olduğu ve 7 aylık hamile olan Aysel Kurt ‘u işkence ederek bebeği ile birlikte katletti.

* Konya’nın Karatay ilçesinde Suriyeli olduğu öğrenilen Abdulbasid El M. isimli erkek 8 aylık hamile olan Amira Alyassouf’u (38) bebeği ile birlikte katletti.

* İstanbul’un Üsküdar ilçesinde 21 Temmuz günü Güneş Karaçuban evli olduğu Sabri Barça isimli erkek tarafından katledildi.

*Adıyaman’ın Besni ilçesinde Salih Albay isimli erkek 22 Temmuz günü aynı aileden Serpil Albay, Devran (4) ve Ceyda (2) ile iki kişiyi daha katletti.

*Uşak’ta, Yeliz T. isimli kadının intihar ederek yaşamına son verdiği iddia edildi.

* 23 Temmuz günü Ankara’nın Mamak ilçesinde S.İ., isimli erkek, annesi Z.İ.’yi katletti.

* Konya’nın Meram ilçesinde Yakup Kaya isimli erkek, evli olduğu Emine Kaya’yı 24 Temmuz günü katletti.

*İstanbul’un Avcılar ilçesinde M.R.Ç. isimli erkek, boşanma aşamasında olduğu Ayşegül Ç. ve annesi Fehime Küçük’ü 26 Temmuz akşamı katletti.

* Uşak’ın Eşme ilçesinde Muammer A. isimli erkek 29 Temmuz gecesi ateşli silahla Ümmü A.’yı katletti.

*Antalya’nın Kepez ilçesinde Zübeyde D., evli olduğu Tolga D. isimli erkek tarafından 30 Temmuz günü katledildi.

*Karaman’da çocuk yaşta evlendirilen Fatma Sert, evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yetirmiş halde bulundu.

Kaynak / Jinnews

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler