Takip Et

Güncel

Emine Erdoğan imara açılmak istenen Salda Gölü’nde: Mutmain (ikna) oldum, halkımız da mutmain olsun

Emine Erdoğan imara açılarak ‘Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi planlanan Salda Gölü’ne gitti. Proje ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, ‘Mutmain (ikna) oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum’ dedi

Emine Erdoğan, imara açılarak bir Millet Bahçesi yapılması planlanan Salda Gölü’nü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gezdi. Erdoğan, tartışma yaratan Salda Gölü projesi için ‘Mutmain (ikna) oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum’ açıklamasında bulundu.

Gölün kıyısında oluşturulan alanda Salda Gölü’nün çevre düzenlemesinden önceki ve sonraki fotoğraflarına bakan Erdoğan, Bakan Kurum ile Lifinia Doğa Proje ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’ne geçti. Burada bir süredir tedavi altında bulunan pelikanın sağlık durumu hakkında merkez sorumlusu Öztürk Sarıca’dan bilgi alan Erdoğan, daha sonra pelikanı göle bıraktı. Gölü gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Salda Gölü’nü ilk kez gördüğünü söyledi.

Karşılaştığı manzara karşısında çok duygulandığını ve burayı çok beğendiğini dile getiren Erdoğan, şunları ifade etti.

Çalışma dolayısıyla Bakan Kurum’u tebrik eden Erdoğan, gölün çalışmalar bittikten sonraki halini de görmek istediğini söyledi. Erdoğan, gölle ilgili yapılan bilgilendirmeden tatmin olduğunu ve Bakan Kurum’a ‘güvendiğini’ dile getirdi.

Gezide, ilk defa bir pelikana dokunduğunu anlatan Erdoğan, “Ne kadar güzel bir hayvan. Buranın bu güzelliğini de keşfetmiş olduk. Pelikanları görmek isteyenler de Salda’ya gelebilir” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler