Connect with us

Ekoloji

Elâzığ’da orman yangını

Elazığ’da 1000 dekarlık alanın yandığı bölgede Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerince müdahale çalışmaları sürüyor

Elâzığ’ın Karakoçan ilçesinde çıkan yangında 1000 dekar ormanlık alanda zarar oluştu. Yangının kontrol altına alınması için ekiplerin çalışması devam ediyor. İlçeye bağlı Yoğunağaç ve Balcalı köyleri mevkisinde meşe ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.  Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye Karakoçan Kaymakamlığı, Karakoçan Belediyesine ait itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Yaklaşık 1000 dekar ormanlık alanın zarar gördüğü yangının kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor. Bölgenin dağlık ve engebeli olması nedeniyle çalışmalar güçlükle yürütülüyor.

Yangına 2 iş makinasıyla müdahale edildiği, ancak bunun çok yetersiz olduğunu belirten bölgedeki yurttaşlar, “4 saattir söndürülemeyen yangın gittikçe yayılıyor. Böyle giderse yangın köylere sıçrayacak” diyerek, müdahale ekiplerinin artırılmasını istedi.  

Günün Haberleri

More in Ekoloji