Takip Et

Güncel

Elazığ’da deprem: Yaşamını yitirenlerin sayısı 21’e yükseldi

Elazığ’da meydana gelen deprem sonucunda şimdiye kadar 21 kişi yaşamını yitirirken, bin 30 kişinin yaralandığı belirtildi

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından, kent merkezi başta olmak üzere ilçe ve köylerde enkazlarda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 21 kişinin hayatını kaybettiği bin 30 kişinin yaralandığı açıklandı.

Elazığ kent merkezinde bulunan Mustafa Paşa Mahallesi’nde de iki bina yıkıldı. Enkazlarda yapılan arama kurtarma çalışmalarında bir ölü ile Dilek Kalay (55) yaralı olarak kurtarıldı. Enkazda arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Enkaz altında halen insanların olduğu belirtildi.  

Ayrıca kentin Sürsürü Mahallesi’nde 4 katlı bir bina çöktü. Binanın enkazı altında bulunan insanları kurtarmak için başlatılan çalışmalar sürerken, henüz kimseye ulaşılamadı.

Enkaz çevresindeki çemberi genişleten polis, çevredeki yurttaşlar ve gazetecileri uzaklaştırdı. Enkaz altında kalanların yakınları, bekleyişini sürdürüyor. 

Depremin meydana gelmesi ardından kent halkı, hava soğukluğunun -10’a düşmesine rağmen geceyi sokakta geçirdi. Halk, boş alanlar ve parklarda ateş yakarak, sarıldıkları battaniyelerle ısınmaya çalıştı. 

Sessizliğin hakim olduğu kentte yurttaşlardaki endişe sürüyor. Bir çok kişinin kendi imkanlarıyla kenti terk ettiği görüldü. 

Artçı depremlerin devam ettiği kentte, enkazlarda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler