Takip Et

Güncel

Elazığ ve Malatya’daki hapishanelerde tutsakların durumu iyi

Merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremde birçok yerleşim yerinde hasar meydana gelirken, Elazığ ve Malatya’daki hapishanelerde herhangi bir hasarın oluşmadığı öğrenildi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yerin 6,75 kilometre derinliğinde dün akşam saat 20.55’te 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin etkileri sürüyor. Birçok ilde hissedilen depremde, Elazığ ve Malatya’da ölümlü yıkımlar meydan ageldi. Resmi verilere göre, şimdiye kadar 22 kişi yaşamını yitirirken, bin 30’u aşkın kişi de yaralandı. Enkaz altında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Elazığ ve Malatya’daki hapishanelerinde tutsakların durumuna dair edinilen bilgilere göre, hasarlı bir durum bulunmuyor. Avukatların, hapishane yetkilileriyle yaptığı görüşmenin ardında Diyarbakır Tutuklular ile Aileleri Yardımlaşma Derneği (TUAY-DER) yetkililerini bilgilendirdi. 

TUAY-DER yetkilileri, içinde birçok hapishane barındıran Elazığ Hapishanesi İnfaz Kurumları ile Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi’nin depremden etkilenmediği ve bu hapishanelerde bulunan tutsakların durumlarının iyi olduğunu kaydetti. 

Depremin ardından tutsak yakınlarının kaygılandıkları belirtilirken, TUAY-DER yetkilileri, avukatların bugün Elazığ Hapishanesi’ne gidip tutsaklarla görüşeceğini ifade etti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler