Takip Et

Güncel

Elazığ depremi sonrası AKP’yi eleştirdi, ardından gözaltına alındı

Elazığ depreminin ardından çalışmaların yetersizliklerinin sosyal medya hesabından eleştiren Hamit Erulaş gözaltına alındı

Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından sosyal medyada çeşitli eleştirilerde bulunan Hamit Erulaş gözaltına alındı. Sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak “Yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Biz İstanbulluyu, Erzincanlıyı, Bingöllüyü anlayamamışız. İlla ki başımıza gelmesi lazımmış. Allah’ın afeti dedik sineye çektik. Ama geldiğimiz noktada siyasetin rezilliğini gördük. AKP’yi de gördük MHP’yi de gördük. Ne AKP’nin dört vekili ne MHP il başkanı ne de AKP il başkanı. Ne de vali bey. Hepsi sınıfta kaldı. Biz mağdur olduk.” İfadelerini kullanmıştı.

20 senelik AKP eleştirisi yapılan canlı yayında, “Her seçimde AKP’yi destekledik. Vekilleri seçtik belediye başkanlarını seçtik. Vatandaş şunu bekliyor; bizi mağdur etmeyin. Bizi rezil etmeyin” söylemleri de yer almıştı.

Yine aynı videoda Erulaş, “Çok sinirliyim. İnşallah kelimelerime dikkat ederim bunların keyfine mahkeme kapılarında sürünmem” açıklamasına da yer veriyor.

Hamit Erulaş’ın işyerinden ifadesi alınmak üzere polislerce göz altına alındığı ardından savcılığa sevk edildiği öğrenildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler