Connect with us

Güncel

Efrin’e çok sayıda panzer takviyesi

Sürekli olarak zırhlı araçların vurulduğu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, TSK bu kez de Efrin’e yeni panzer takviyeleri yaptı

Burjuva medyada Efrin’de yüzlerce “terörist” öldürülürken, TSK ve Erdoğan’ın ‘Milli ordusu’ ÖSO zaferden zafere koşuyor. Fakat YPG Basın Merkezi tarafından her gün yayınlanan videolar gerçeğin aslında böyle olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

20 Ocak’tan bu yana devam deden işgal girişiminde TSK, tüm teknolojik üstünlüğüne, hava hakimiyetine ve sayı üstünlüğüne karşın bazı sınır köylerini almaktan öteye gidemedi.

Düşürülen helikopterler, vurulan tanklar, alçaktan uçmaya cesaret edemediği için belirlenen yerleri bombalayamayan uçaklar ve ölen onlarca askere bir de kayıpları açıklanmayan ÖSO’cuları eklemek gerek.

NATO’nun en büyük ikinci ordusu, tankıyla topuyla 20 Ocak’ta başlattığı işgal girişimini her gün yeni takviyelerle büyütmek zorunda kalıyor. Yeni yayınlanan fotoğraflarda, onlarca panzerin Efrin işgal girişimine takviye olarak getirildiği ortaya çıktı.

Yani işin özeti şudur ki; YPG/YPJ ve DSG güçleri vurdukça “son teknolojik” zırhlı araçlar takviye edilmeye devam ediyor. Yeni “TSK’nın askeri araçları vuruldu” haberleri de bu vesileyle hızlanacaktır. TSK’ya “hayırlı olsun”

Günün Haberleri

More in Güncel