Takip Et

Güncel

Efrin’de ketçap, mayonez çalan ÖSO’cularla harekat düzenleyen Çavuşoğlu: ‘Harekat uluslararası hukuk çerçevesinde yapılacak’

Rojava’ya yönelik işgal saldırısı ile ilgili konuşan Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, harekatın uluslararası hukuk çerçevesinde yapılacağını iddia etti

Türkiye Cumhuriyeti’nin (TC) Rojava bölgesine düzenleyeceği olası askeri işgal girişimi ile ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘harekatın uluslararası hukuk çerçevesinde yapılacağını’ iddia etti.

Cezayir’de konuşan Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklediklerini ileri sürerek şunları kaydetti: 

“Bu, her şeyden önce bizim BM ve uluslararası hukuktan kaynaklanan bir hakkımızdır. Harekatımızı bu çerçevede gerçekleştireceğiz. Yine uluslararası hukuk çerçevesinde gerek askerlerimiz gerek BM, Suriye dahil ilgili ülkelere gerekli bildirimlerde bulunacağız.”

Operasyonun bölgenin istikrarı ve güvenliği için önemli bir harekat olduğunuda iddia eden Çavuşoğlu, “Bizim tek hedefimiz buradaki teröristler. Ve bu şekilde de Suriye’nin sinir bütünlüğüne de önemli bir katkıda bulunacağız” 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler